program.html

 

Tam da festivallere en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanda Zeytinli Rock Festivali yeniden geliyor... Ülkemizde halen oluşma aşamasındaki festival kültürüne belki de en değerli katkıları sağlayan Zeytinli Rock Festivali'ni yeniden hayata geçirmek için yola çıktığımızda bizi uyaran ve vazgeçirmeye çalışan pek çok dostumuz oldu. Onların uyarılarını dikkate aldık ama yine de kolları sıvadık. Bu alanda tecrübesine, bilgisine, vizyonuna inandığımız bir ekip kurduk. Sahne alan müzisyen dostlarımız başta olmak üzere, güvenlik firması, ses ve ışık sistemini kuracak firma, yiyecek ve içecek satışı yapacak firmalar, irili ufaklı sponsorlarımız, Edremit Belediyesi ve bizler hep beraber taşın altına elimizi koyduk. Henüz sahne alacak grupları açıklamamamıza rağmen bilet satın alan yüzlerce insan doğru yolda olduğumuzu bize gösterdi ve bizleri umutlandırırken sorumluluğumuzu da arttırdı. Yola çıkma hedefimizi henüz yola çıkarken yakaladık zira herkes festivali sahiplenmiş durumda. Bu kısa sürede şunu anladık ki bu Festival bizim değil tüm sektörün festivali. Çünkü herkes gücü yettiği ölçüde elini taşın altına koymaya hazır. Hatalarımız olacak, eksikliklerimiz olacak, neticede imkanlarımız en azından bu sene oldukça sınırlı. Ancak tüm eleştirileri dikkate alacağımızı ve her sene üstüne koyarak yola devam edeceğimizi belirtmek isteriz. Lütfen bizi eleştirmeye devam edin.

Festivalimizde birbirinden değerli isimler sahne alacak. Çok değerli bazı isimler bu sene yer alamayacak. Kimisiyle tarihlerimiz uyuşmadı, kimisiyle uygun şartlar oluşmadı kimisine de yerimiz kalmadı. Ancak dediğimiz gibi bu hepimizin festivali ve gelecek senelerde o gruplar da sahne alacaktır.

Çabalamaya devam ediyor olsak da bu yıl amatör gruplar için bir sahne yaratmayı henüz başaramadık. Bu yıl ya da en geç gelecek yıldan itibaren Zeytinli Rock Festivali kendi müziğini yapma fikriyle yola çıkan genç müzisyenlere bu fırsatı verecektir. 

Yine bu sene festivalimizde hiç yabancı grup sahne alamayacak. Bu kadar kısa sürede festivalimize renk katacak bir isim bulmak mümkün olmadı. Ancak gelecek yıllarda gücünü yerli sanatçılardan alan bir festival olduğumuzu unutmadan dünya müzik piyasasında önemli yerlere geleceğine inandığımız yabancı gruplara da sahne vereceğiz.

Zeytinli Rock Festivali bir yolculuktur ve aslolan yolculuğun kendisidir.